Hasta / Hastane Takip Sistemleri

0
90

Hastanelerde zaman büyük ölçüde önemlidir. Saniyelerin bile önemli olduğu sağlık kuruluşlarında zaman kaybına asla yer verilmemektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hastaneler de pek çok işini sistemler üzerinden çözümlemeye başladı.

RFID hasta ve hastane takip sistemi ile hastaların tüm bilgilerine tek tuş ile kolay ve hızlı bir şekilde erişim sağlanabilmektedir. Ayrıca bunun yanı sıra bu sistem ile hastanede çalışmakta olan personelin nerede olduğu da kolay bir şekilde görüntülenebilmektedir. RFID sistemi okuyucu, anten, etiket ve yazılım donanımları ile çalışmaktadır. Bu donanımların herhangi bir tanesi eksik olması durumunda sistem çalışmamaktadır.

Hasta Takip Sisteminin Sağladığı Avantajlar

Saniyelerin bile hayat kurtardığını asla unutmamak gerekir. Takip sistemi sağlık kuruluşlarına pek çok kolaylık ve pek çok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlardan bazıları şunlardır;

  • Hastaların tüm bilgilerine anında erişim sağlar.
  • Hastanın ne zaman hastaneye yattığından hastanın son durumuna kadar tüm bilgilere kolay erişim sağlar.
  • Zaman kaybının önüne geçerek zamandan büyük tasarruf sağlar.
  • Kablosuz olarak da kullanımı mevcuttur.
  • Hassas ve hastanelere özel tasarlanan donanımı ile hastane içerisinde bulunmakta olan hasta ve cihazlara asla zarar vermez.
  • RFID hasta ve hastane takip sistemini istediğiniz şekilde kendinize özel geliştirebilirsiniz.
  • Programda takibin yanı sıra raporlama yöntemi de yer almaktadır. Raporlama yöntemi ile personel denetimleri sağlanabilmektedir.

Hastanelerde RFID Takip Sistemi Nasıl Uygulanır?

RFID hastane ve hasta takip sistemi ile hasta bilgileri ve hasta takibinin yanı sıra aynı zamanda hastanede yer almakta olan tıbbi cihazların takibi de yapılabilmektedir. Doktorunuzun o esnada nerde olduğu da RFID takip sistemi ile kolay bir şekilde görüntülenebilmektedir.

RFID takip sistemi bilgisayar ortamı üzerinden sistemsel olarak kullanılmaktadır. Ayrıca doktorlar yanlarında RFID el terminali taşıyarak hastanın tüm güncel bilgilerine kolay bir şekilde erişim sağlayarak hastaya zamanında müdahale edebilmektedir.

RFID Sistemi İle Hasta Takibi Nasıl Yapılır?

RFID sistemi ile hastanın tüm bilgileri sisteme aktarılmakta ve doktorların bu bilgilere kolay erişim sağlaması amaçlanmaktadır. RFID sistemi ile hasta takibi yapabilmek için hastaneye gelen hastaların tüm bilgilerinin mevcut veri tabanına kayıt edilmesi gerekmektedir. Hastanın tüm bilgileri veri tabanına kayıt edildikten sonra hastaya RFID etiketi içermekte olan bileklik takılır. Hastaya atanan doktora da hastanın bilgilerine kolay bir şekilde erişim sağlayabilmesi ve hasta bilekliğini okuyabilmesi için bir cihaz verilir ve bu cihaza hastanın bilekliğinde yer almakta olan etiket bilgileri tanımlanır. Doktor hastanın bilekliğini bu cihaza okuttuğu an hastanın kimlik bilgileri, hastalık durumu, uygulanan tedaviler ve hastanın son durumuna kadar her türlü bilgiye kolay ve güncel bir şekilde erişim sağlayabilmektedir. Tüm sağlık bilgileri saniyeler içerisinde doktora bir rapor şeklinde gösterilecektir. RFID sistemi günden güne yaygınlaşmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here